Kaliteli Ürünler
Kaliteli Ürünler
Özel Üretim Çözümleri
Özel Üretim Çözümleri
Son Teknoloji
Son Teknoloji
Proje Bazlı İmalat
Proje Bazlı İmalat
Hızlı ve Güvenilir
Hızlı ve Güvenilir
Yüksek Kalite
Yüksek Kalite
izmirteknikdestek.com

Bataryalar | Mono Heat İç ve Dış Ticaret Danışmanlık ve Mühendislik

Bataryalar

Bataryalar


Genel

Sıcak ve Soğuk Su Bataryaları, müşterilerimizin ihtiyaçlarını karşılamak için mekanik ve termal tasarım optimize edilerek, uygun boyut ve kapasitelerde üretilmektedir. Doğru tasarımla, aşırı boyutlandırmadan kaçınılarak hem ekonomiklik hem de güvenilirlik ön planda tutulmaktadır.

Gerekli hesaplamalar Coils yazılım programı kullanılarak yapılmaktadır.


Özellikler


Lameller; alüminyum, epoksi kaplı alüminyum veya bakır kullanılmaktadır. Lamellerin yüzeyleri ondüleli olmaktadır. Geometri olarak 4035-5/8”, 3228-1/2” daha yoğun kullanılmaktadır. Müşteri isteğine bağlı olarak 2522-3/8” veya 2525-3/8” olarak da imalatı yapılabilmektedir. Yapı olarak düz ve şaşırtmalı tipleri mevcuttur.

Borular;

2522-3/8” ve 2525-3/8” : Genel olarak 0,28-0,30-0,35 mm et kalınlığı kullanılmaktadır

3228-1/2” : Genel olarak 0,32 -0,35 mm et kalınlığı kullanılmaktadır. Titreşimli çalışma ortamlarında (kreyn – vinç vb.) 0,50-0,70 mm et kalınlığı tercih edilmektedir.

4035-5/8” : Genel olarak 0,40mm et kalınlığı kullanılmaktadır. Kızgın sulu bataryada 0,70mm et kalınlığı tercih edilmektedir.

Çerçeveler; standart olarak galvaniz çelik levhalardan yapılmaktadır. İsteğe bağlı olarak alüminyum, paslanmaz veya bakır sacdan da imalatları yapılabilmektedir.

Kolektörler; bu tip bataryaların kolektörleri standart olarak çelik borudan ve uçları pasolu bağlantı yapılmaktadır. Müşteri isteğine bağlı olarak sulu bataryalarda bakır kolektör tercih edilir ise; uçları pirinç nipel olarak bağlantı yapılmaktadır. İsteğe bağlı olarak manşon-flanşlı olarak da üretilmektedir. Her kolektörün boşaltma ve hava alma işlemi için purjör manşonu ve körtapası mevcuttur. Çelik borulu kolektörler ambalajlama öncesi boyama işlemine tabi tutulmaktadır.

Test; tüm sulu bataryalar aksi belirtilmediği sürece 20 bar basınç altında su dolu havuzda test edilir.

Bataryalarımız 97/23/EC Basınçlı Ekipmanlar Direktifine uygun olarak test edilir.

 

© 2020 Mono Heat İç ve Dış Ticaret Danışmanlık ve Mühendislik | Design by Izmir Teknik Destek